סטודנטים נדרשים להגיש ולהדפיס לא מעט עבודות בהן, עבודות אקדמיות, עבודות סמינריון וכו'. מעבר לכך, נוח להם גם להדפיס סיכומי שיעור וכמו כן חומרים תיאורטיים שיעזרו להם בהבנת החומר. כתוצאה מכך, עולה הביקוש לשירותי דפוס, שכן לחלק גדול מהסטודנטים אין מדפסת וגם אם יש, הרי שהיא לא יכולה תמיד לספק את כמות ההדפסות הנדרשת לאורך כל שנות התואר. יתרה מזאת, בפועל אין צורך לשבור את הראש עם תחזוקת המדפסת הביתית וגם יש יתרון שכן ההדפסות בבית הדפוס משתלמות בהשוואה להדפסות שנעשות במדפסת הביתית.

מתי סטודנטים ישתמשו בשירותי בית הדפוס?

הדפסת עבודות - מרצים ומתרגלים באוניברסיטה ובמכללות, מבקשים מהסטודנטים להגיש עבודות מודפסות ומסרבים לקבל עבודות בקובץ דיגיטלי או במייל. יש לכך סיבה הגיונית והיא קשורה לכך שנוח יותר לסמן הערות על עבודות מודפסות. יתרה מזאת, עבודות כמו עבודות סמינריון ועבדות אקדמיות, יש להגיש בצורה מכובדת וראויה ואין ספק שעבודה מודפסת נראית הרבה יותר מרשימה מעבודה שכתובה בכתב יד.

העתקה והדפסה של סיכומים - סיכומים סרוקים המגיעים בקבצים דיגיטליים, אפשר לשלוח להדפסה ישירות מהמחשב או מדיסק און קי. במידה והסיכומים כתובים בכתב יד, אפשר להשתמש בשירותי הסריקה של המכונות הנמצאות בבית הדפוס ולאחר מכן להדפיס אותם. 

כריכה של עבודות - מלבד שירותי הדפסה והעתקות, בית הדפוס מציע גם שירותי כריכה. הכריכה היא הפנים והדבר הראשון שאנו נתקלים בו. מטרת הכריכה היא למשוך את העין ולשקף את הנושא. הכריכה היא שתעניק לעבוד מראה רשמי ומהודר. אפשר לכרוך כל סוג של עבודה, להוסיף כריכה קדמית וחיצונית וגם לבצע חירור ולהוסיף סליל ספירלה כך שהעבודה תהיה כמו חוברת. יתרה מזאת, אפשר גם לבחור את סוג הכריכה כלומר, כריכה עם ספירלה מתכת, כריכה בחום, כריכה עם ספירלה פלסטיק ועוד. סוג הכריכה מתומחר באופן שונה ואופן הכריכה נעשה בהתאם לעבודה.

הדפסת פוסטרים, פליירים ורול אפ - אלו בשימוש של סטודנטים שרוצים להציע שירותים לסטודנטים אחרים או לכל האוכלוסייה. לדוגמה, אם יש סטודנט שמעוניין להעביר שיעורים פרטיים לסטודנטים אחרים או אפילו לתלמידים בבית הספר ובתיכון, הוא יכול להדפיס את פרטיו על פליירים ולחלק אותם. במידה והסטודנטים נדרשים להצגת פרויקטים לימודיים, הם יכולים להדפיס על פוסטר או רול אפ את הפרויקט שלהם ופרטיו.

איך בוחרים בית דפוס?

חשוב מאוד להגיע לבית דפוס שיש לו ניסיון, שמציע מגוון שירותים בהם הדפסות, העתקות, כריכות, הדפסה של כרטיסי ביקור, פולדרים ממותגים, הדפסה של נייר מכתבים מהודר, הדפסת פנקסים, הדפסת מעטפות ועוד. חשוב שיהיו עליו המלצות ודירוג גבוה. מבחינת מחירים, אם מדובר על היקפי הדפסות גדולים, שווה לעשות סקר שוק ולבדוק מהם המחירים המבוקשים בבתי דפוס אחרים. בהתאם לשקלול של כל הנתונים והמידע, אפשר לבחור בבית הדפוס המתאים.