אין כמו לשדרג את החלל או להפיץ מסר שיווקי באמצעות תמונה על קנבס. בד ארוג בצפיפות שנחשב לחומר מוביל כמשטח לציור והדפסות. 

כבר במאה ה-14 ציירו על קנבס בצבעי שמן והחומר החליף בהדרגה את לוחות העץ. כיום הקנבס מככב בבתים רבים כתשתית להדפסת תמונות וכן נעשה בו שימוש מסחרי להעברת מסרים שיווקיים בהדפסות איכותיות המוצעות בבית דפוס דיגיטלי.

מדוע כדאי להדפיס על גבי קנבס?

לקנבס יש איכויות ויתרונות רבים שמצבו אותו כחומר מוביל בזירת ההדפסות. ראשית, הדפסי קנבס בעלי גימור מאט שמתאים מאוד בחדרים מוארים, כיוון שאינו גורם לסנוור או להשתקפויות. 

המרקם של הקנבס מוסיף אפקט ויזואלי מרשים ואף מסייע בריכוך פגמים בצילום. שנית, צילומים וציורים רבים נראים במיטבם על גבי קנבס בהשוואה להדפסה על חומרים אחרים. 

החומר לא יקר כך שתוכלו להרשות לעצמכם לצייר או להדפיס על קנבס יותר מאשר על מתכת או חומרים יקרים יותר. 

הלוחות מגיעים במגוון גדלים וצורות ואפשר בהחלט לבחור את הממדים על פי התאמה אישית מלוחות קטנים ועד ענקיים וכן לחבר לוחות במתכונת של קולאז' הנתלים זה לצד זה. 

מבחינת עמידות, הדפסי הקנבס מאריכים ימים כל עוד בית דפוס מקצועי שמבצע עבורכם את העבודה אכן מקפיד על איכות גבוהה למניעת או עיכוב דהיית התמונה. 

בתמונות קנבס – איכות ההדפסה קובעת

קיימות שיטות שונות להדפסה על קנבס ולמינציה כך שאפשר להאריך את תוחלת החיים והנראות של התמונה אם לא מתפשרים על הסטנדרטים של הדפסה. הבד עצמו בנוי להחזיק מעמד שנים רבות אך כאמור גם במקרה זה יש לוחות עמידים יותר מאחרים בהתאם לצפיפות הבד וסוג הדיקט שתומך בקנבס, למינציה, הטקסטורה של הבד וכדומה. 

במדפסות מתקדמות ניתן גם להקנות מראה תלת ממד לתמונה. כל עוד ההדפסה איכותית היא יכולה לשפר אפילו תמונה באיכות בינונית וכמובן שאפשר לעבד את התמונה לפני הדפסה בתוכנות עיבוד תמונה על מנת לשפר את הנראות, להוסיף אפקטים וכדומה. עם זאת, ההמלצה היא כן להעדיף תמונה באיכות גבוהה, במיוחד לקנבס גדול, כי רזולוציה גבוהה תראה טוב יותר. 

קנבס למיתוג עסקי ועיצוב הבית

כיום משתמשים בקנבס בדרכים שונות ויצירתיות: הדפסת תמונות מחופשות, חגיגות, פורטרטים על גבי קנבס וגם קנבס הנושא את המיתוג של החברה ומעביר מסרים שיווקיים לאירועים, כנסים ואפילו בחלונות ראווה או כשילוט, אך יש לקחת בחשבון שקנבס רגיש בפני תנאי מזג אוויר קיצוניים, רטיבות וכדומה. כמובן שאפשר לבצע למינציה על מנת שהתמונה תחזיק מעמד במזג אוויר לח וחם. 

ניקוי הקנבס נוח יותר עם למינציה עם מטלית מים וסבון. 

המתיחה על גבי הקנבס אף היא משמעותית ולכן, חשוב שאיש מקצוע ימתח את הקנבס במיוחד אם אתם רוצים למסגר את התמונה. 

התאמת התמונה לסוג הקנבס אף היא חשובה, כשיש תמונות שייראו טוב יותר על גבי קנבס מרובע ואחרות על מאונך. החליטו גם היכן הקנבס ייתלה כי יש אזורים שיאירו את הקנבס בצורה מחמיאה יותר ואפשר להשתמש גם בגוף תאורה ממוקד שיאיר אותו במיוחד. 

היופי הוא שקנבס לרוב לא שוקל הרבה כך שהוא מתאים לקירות מכל הסוגים וגם לא יראו את התלייה כאשר היא מתבצעת מאחור ויישמר המראה המינימליסטי. 

אם אתם משתמשים בקנבס לצרכי מיתוג, תוכלו להדפיס מסרים שיווקיים שונים על גבי קנבסים שייתלו אחד ליד השני וכך לייצר סדרת מסרים וכמובן שחשוב שהקנבס יישא את הלוגו או את הזהות המיתוגית המזוהה עם החברה.